Rejestracja - czytelnik

Przypomnij hasło

Menu

Menu

Facebook Twitter LinkedIn

100% RECYCLATE

Folie i opakowania do 100% zawartości rPET

W trosce o środowisko naturalne KGL S.A. opracowuje rozwiązania, które jeszcze bardziej umożliwiają zamknięcie obiegu surowca. W ten sposób stworzono folie do produkcji opakowań pochodzące nawet w 100% z recyklatów, nadające się w 100% do recyklingu. Materiał pochodzi z płatków po butelkach PET poddanych procesowi dekontaminacji w wieży SSP. Dekontaminacja ma za zadanie usunięcie (dezaktywację) szkodliwych dla ludzi substancji lotnych z tworzywa sztucznego pochodzącego z recyklingu, dzięki czemu opakowanie z rPET może mieć kontakt z żywnością.

Produkowane przez KGL S.A. opakowania z rPET:

•         nie zmieniają właściwości sensorycznych przechowywanych w nim produktów,

•         są wytrzymałe na czynniki zewnętrzne i znakomicie chroni swoją zawartość przed promieniowaniem UV,

•         są odporne na krótkotrwałe podniesienie temperatury, np. podczas sterylizacji,

•         są znakowane identycznie, jak w przypadku oryginalnego (pierwotnego) PET.

Słowa kluczowe: rPET, folie, tworzywa sztuczne do kontaktu z żywnością

Skontaktuj się bezpośrednio z firmą:

 • Wyrażam zgodę na przekazywanie informacji handlowych oraz marketing bezpośredni za pomocą środków komunikacji elektronicznej oraz telekomunikacyjnych urządzeń końcowych przez podmioty Prokonsument Sp. z o.o. oraz Firmę właściciela powierzonych  materiałów na podstwaie umowy z portalem FoodFakty,  zgodnie z postanowieniami ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. nr 144, poz. 204, z późń. zm.) oraz ustawy z dnia 16 lipca 2004 r. Prawo telekomunikacyjne (Dz.U. 2004 nr 171 poz. 1800, z późń. zm.) w celu udostępnienia pobranych z portalu materiałów.

  Ma Pani/Pan prawo w dowolnym momencie odwołać (wycofać) wyrażone zgody. Odwołanie (wycofanie) zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed tym faktem. Każda komunikacja jaką do Ciebie skierujemy będzie zawierała opcję wycofania.

  Informacja

  Administratorem podanych danych osobowych jest Prokonsument Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie na ul. Serwituty 25 . Dane osobowe przechowywane są przez okres 3 lat. Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do treści oraz poprawiania swoich danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z naszą Polityką prywatności, aby dowiedzieć się więcej o naszym podejściu do danych osobowych (zgodnie z wymogiem art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE).

  Ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do właściwego organu nadzorczego w zakresie ochrony danych osobowych gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy ogólnego Rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. Podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest warunkiem zrealizowania świadczenia.

  Więcej informacji zawarte w: Warunki Ogólne i Regulamin oraz Polityka Prywatności

 • * - pole obowiązkowe

Zapisz się do newslettera

Najważniejsze informacje dla branży spożywczej!

Zapisz się na newsletter FoodFakty i bądź na bieżąco:

Zapisz się
Facebook Twitter LinkedIn