Rejestracja - czytelnik

Przypomnij hasło

Menu

Menu

Facebook Twitter LinkedIn

BRCGS Packaging Materials Issue 6 – Walidacja a weryfikacja – jak wdrożyć zmiany

Kategoria: Opakowania

Walidacja a weryfikacja

Procesami, które mają ogromne znaczenie w sektorze produkcyjnym, w praktycznie każdej branży, są procesy walidacji i weryfikacji. Odnoszą się one zarówno do projektowania produktów, jak i procesów oraz szeroko rozumianego zarządzania zmianą. Umiejętne i poprawne prowadzenie procesów walidacyjnych oraz działań weryfikacyjnych umożliwiają:

• uzyskanie zaplanowanych efektów, czyli osiągnięcie skuteczności (cel zarówno biznesowy, jak i systemowy w różnych systemach, w tym między innymi w systemach zarządzania jakością, bezpieczeństwem żywności czy też bezpieczeństwem produktu),

• bieżące monitorowanie przebiegu procesów, a tym samym zapewnienie kontroli,

• potwierdzenie zgodności z założeniami.

Formularz dostępu do pełnej wersji Artykułu Eksperta BSI: 

Wybierz obszar: Opakowania

Autor: Joanna Mazurkiewicz

Joanna Mazurkiewicz

Absolwentka licznych studiów o profilach od technicznego, pedagogicznego do związanego z zarządzaniem (Inżynieria Chemiczna i Procesowa, Studia Pedagogiczne, Zarządzanie Projektami, Zarządzanie Bezpieczeństwem i Higieną Pracy, Business English i MBA realizowanego w USA). Od początku kariery zawodowej związana z systemami zarządzania, pracując w kilku międzynarodowych koncernach na różnych szczeblach, rozpoczynając od pracy w laboratorium branży FMCG, poprzez budowanie struktur, procesów w systemach zintegrowanych do zarządzania jakością na poziomie globalnym pełniąc funkcję Global Quality Managera. Ceni bezpośredni kontakt, lubi dzielić się swoimi doświadczeniami, stąd z dużą pasją realizuje się również w roli szkoleniowca, konsultanta, jak i auditora.

Przeczytaj także

Polecane szkolenia

Artykuł opublikowany dzięki firmie:

Zapisz się do newslettera

Najważniejsze informacje dla branży spożywczej!

Zapisz się na newsletter FoodFakty i bądź na bieżąco:

Zapisz się
Facebook Twitter LinkedIn