Rejestracja - czytelnik

Przypomnij hasło

Menu

Menu

Facebook Twitter LinkedIn

Ishida zapewnia jakość produktów mięsnych

Technologie kontroli rentgenowskiej Ishida i ważenia kontrolnego zapewniają najwyższe standardy jakości produktu i dokładności pakowania w przedsiębiorstwie Myasnoy Dom Borodina (Zakład Mięsny Borodin), jednym z czołowych przetwórców mięsa w obwodzie moskiewskim.

System kontroli rentgenowskiej Ishida IX-GA-4075 i waga kontrolna DACS-G używane są w całej gamie wyrobów wieprzowych Myasnoy Dom Borodina, łącznie dla około 80 produktów, w tym kiełbas, szynek, wędlin i szeregu produktów garmażeryjnych, pakowanych w wiele różnych formatów opakowań, takich jak tacki termoformowane, opakowania typu skinpack, owijane i typu skin on board.

Urządzenia Ishida zostały wybrane przez Myasnoy Dom Borodina po rygorystycznym procesie selekcji i dokładnej analizie sprzętu konkurencji.

- Miałem doświadczenie ze sprzętem Ishida w firmie z którą wcześniej współpracowałem i uważam tego producenta za jednego z najlepszych dostawców rozwiązań do kontroli jakości żywności” - mówi Roman Khodyrev, dyrektor techniczny Myasnoy Dom Borodina. – Wyniki naszych testów potwierdziły, że Ishida IX zapewnia najwyższy poziom czułości.

System kontroli rentgenowskiej Ishida IX-GA-4075 jest w stanie wykryć szeroką gamę ciał obcych, takich jak stal nierdzewna, aluminium, szkło, muszle, kamienie, guma, gęsty plastik i skorupy o wielkości zaledwie 0,3 mm.

Kluczem do jego doskonałej wydajności jest unikalna technologia GA (Algorytm Genetyczny), która umożliwia szkolenie maszyny w celu łatwiejszego wykrywania określonych zanieczyszczeń, co oznacza, że można ją dostosować do precyzyjnych wymagań wielu różnych produktów, które są poddawane inspekcji.

Waga kontrolna Ishida DACS-G zapewnia najwyższą dokładność monitorowania masy paczek dla całej gamy produktów Myasnoy Dom Borodina. Jest to szczególnie ważne w przypadku artykułów o wysokiej wartości, takich jak bekon, w przypadku których firma musi przestrzegać odpowiednich przepisów dotyczących wagi, jednocześnie ograniczając do minimum ilość wydawanych produktów.

Waga kontrolna jest wyposażona w zaprojektowane przez Ishidę, wyjątkowo szybkie i dokładne cyfrowe ogniwo ładujące, które jest w stanie działać z dużą niezawodnością nawet w najtrudniejszych warunkach. Unikalną cechą ogniwa obciążnikowego jest możliwość przełączania się między dwoma możliwościami ważenia i podziałkami, co zapewnia każdemu modelowi z tej serii elastyczność w obsłudze znacznie większej gamy produktów.

Zarówno system kontroli rentgenowskiej Ishida, jak i waga kontrolna Ishida działają  w Myasnoy Dom Borodina 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu. Z doświadczenia producenta wynika, że nie było żadnych problemów z żadnym modelem w ciągu dwóch lat, czyli od czasu pierwszej instalacji. Przełączanie między produktami można osiągnąć w ciągu kilku sekund, wchodząc w ustawienia wstępne w intuicyjnych i łatwych w użyciu jednostkach zdalnego sterowania maszyn - Ishida zapewniła pełne szkolenie operatorów podczas instalacji.

- Maszyny Ishida pomagają nam w utrzymaniu i dalszej poprawie naszych rygorystycznych wymagań jakościowych – mówi Khodyrev. - W szczególności dzięki systemowi kontroli rentgenowskiej Ishida IX, możemy być całkowicie pewni, że produkty opuszczające naszą fabrykę są całkowicie bezpieczne.

Założona w 1997 roku firma Myasnoy Dom Borodina jest obecnie jednym z wiodących dostawców dla wszystkich głównych sieci handlowych w Moskwie i Sankt Petersburgu.

Sukces firmy opiera się na innowacjach, pasji do jakości i szacunku dla klientów; jako pierwsza w Rosji wprowadziła produkty niezawierające glutaminianu sodu, jej asortyment jest również wolny od soi i GMO.

Myasnoy Dom Borodina ciągle eksperymentuje z przepisami, formatami produktów i opakowaniami, aby sprostać zmieniającym się stylom życia współczesnych konsumentów.

 

Słowa kluczowe:

Autor: Ishida Europe

Artykuł_opublikowany_dzięki_firmie

Zapisz się do newslettera

Najważniejsze informacje dla branży spożywczej!

Zapisz się na newsletter FoodFakty i bądź na bieżąco:

Zapisz się
Facebook Twitter LinkedIn