Rejestracja - czytelnik

Przypomnij hasło

Menu

Menu

Facebook Twitter LinkedIn

Ishida zaprezentowała nowy Traysealer: Bardziej wydajny, bardziej Eko

Ishida Europe rozszerzyła swoją ofertę traysealerów serii QX Flex. Nowy model spełnia wymagania rynku dla kompaktowego, wysokowydajnego modelu, maksymalizującego wskaźniki linii produkcyjnych o średniej i dużej przepustowości. W praktyce oznacza to wydłużenie okresu przydatności do spożycia, a tym samym mniej marnowania żywności.

Inwestycje Ishida związane z rozszerzaniem portfolio traysealerów (https://bit.ly/3Aa9oqW) są napędzane globalnym zapotrzebowaniem na możliwość wydłużenia okresu przydatności produktu do spożycia. Producenci dążą do zmniejszenia marnotrawstwa żywności i zapewnienia konsumentowi jakości, przy jednoczesnym zagwarantowaniu minimalnego wpływu materiałów wykorzystywanych do pakowania.

Stworzony przez Ishida QX-900 Flex (https://bit.ly/3ExqykJ) działa z prędkością do 15 cykli na minutę, zapewniając maksymalną wydajność 105 opakowań na minutę. Traysealer jest w stanie zarówno zgrzewać tace, jak i pakować w zmodyfikowanej atmosferze MAP. Może obsługiwać szeroką gamę materiałów i formatów, w tym tacki wykonane z recyklingowanej lub odnawialnej tektury i monoplastików oraz najnowsze warianty opakowań skinpack i skin on board.

Dzięki kompaktowej konstrukcji, QX-900 sprawdzi się zarówno jako samodzielna maszyna, jak i jako część w pełni zintegrowanej linii pakującej, z podajnikiem tacek do czterech systemów napełniania. Wszystkim można łatwo sterować za pośrednictwem panelu kontrolnego (RCU).

Traysealer może być wyposażony w drukarkę do obsługi kodów partii, kodów kreskowych, dat produkcji i przydatności do spożycia oraz informacji o cenach.

Pozostałe ulepszenia to przyjazny dla użytkownika układ wymiany folii, a dodatkowo, centralny punkt mocowania panelu sterowania umożliwia przeglądanie procesu wymiany i obsługę z obu stron maszyny.

QX-900 zachował wszystkie zalety serii traysealerów IshidaFlex, w tym dziesięciominutowy czas wymiany narzędzia i wózek narzędziowy umożliwiający szybkie i bezpieczne przeprowadzenie procesu przy użyciu jednego operatora. W systemie RCU można zapisać 99 indywidualnych ustawień produktu, pozwalających na szybką konfigurację, wraz z kontrolą poziomu podciśnienia i gazu dla tacek pakowanych w technologii MAP. Trwała i higieniczna konstrukcja maszyny umożliwia pełne mycie, a inteligentny system pasów umożliwia ich szybkie i łatwe zdejmowanie w celu wymiany i czyszczenia.

Narzędzie może być dostosowane, tak by spełniało konkretne, indywidualne wymagania klienta, takie jak cięcie folii zarówno na zewnętrz i wewnątrz, przy czym druga opcja wykończenia zapewnia nienaganną prezentację opakowania.

Dostępne opcje obejmują mieszanie gazów i ich analizę (z automatycznym wyłączaniem w przypadku wykrycia niewłaściwej mieszanki), a także unikalną funkcję Ishida - HeadRedundancy, która w przypadku wystąpienia problemu umożliwia izolację danego elementu podczas produkcji. Dzięki temu maszyna może kontynuować pracę do czasu, w którym można podjąć się naprawy.

QX-900 można również zintegrować z systemem AirScan, który wykrywa wycieki CO2 z bardzo małych otworów (0,25 mm) w opakowaniach MAP, przy prędkościach do 180 opakowań na minutę. Połączony system Traysealer-AirScan zapewnia doskonale zamknięcie tacek, które zachowują wydłużony okres przydatności do spożycia, przy niezmiennej jakości produktu. To z kolei przekłada się na reputację marki.

 

Źródło: https://ishidaeurope.pl/ 

Słowa kluczowe: ishida, traysealer

Autor: Ishida Europe

Wybrane produkty / usługi

Zapisz się do newslettera

Najważniejsze informacje dla branży spożywczej!

Zapisz się na newsletter FoodFakty i bądź na bieżąco:

Zapisz się
Facebook Twitter LinkedIn