Rejestracja - czytelnik

Przypomnij hasło

Menu

Menu

Facebook Twitter LinkedIn

Jak sprawnie identyfikować rurociągi, aby zwiększyć bezpieczeństwo żywności i pracowników?

Kategoria: Procesy i Technologie

Firma Woodlands Dairy potrzebowała wysokiej jakości rozwiązań w zakresie znakowania i identyfikacji rur, które nie blakną pod wpływem wysokich i niskich temperatur oraz cieczy. Przede wszystkim rozwiązanie musiało być wolne od toksyn i w pełni zgodne z przepisami dotyczącymi bezpieczeństwa żywności. Zwróciła się do firmy Brady, która po zapoznaniu się z ich potrzebami, zaproponowała kompleksowe rozwiązanie oznaczeń BHP zawierające prawidłową identyfikację rurociągów.

Przeczytajcie jak firma Woodlands Dairy zoptymalizowała bezpieczeństwo żywności, bezpieczeństwo pracy i wydajność, stosując niezawodne i w pełni zgodne z normami etykiety i znaczniki rur.

Rozwiązania

Pracownicy firmy Brady odwiedzili Woodlands Dairy kilkakrotnie, aby spotkać się z kadrą kierowniczą wyższego szczebla i dowiedzieć się, w jaki sposób rozwiązania w zakresie identyfikacji mogą zoptymalizować bezpieczeństwo żywności, bezpieczeństwo pracy i efektywność działania.

Niezbędnym elementem bezpieczeństwa w miejscu pracy okazało się znakowanie rur, ponieważ może ono szybko ujawnić wszelkie zagrożenia związane z niewidocznym medium. Firma Brady zaproponowała własne materiały do znakowania rur przeznaczone dla przemysłu spożywczego, które są zgodne z wymogami higieny i bezpieczeństwa zawartymi w przepisach dotyczących bezpieczeństwa żywności. Są one wykonane z nietoksycznych materiałów i pozostają trwale przymocowane do rur mimo narażenia na działanie wysokich i niskich temperatur oraz cieczy. Nadruk i oznaczenia kolorystyczne natychmiast informują pracowników o potencjalnych zagrożeniach oraz zalecają noszenie właściwych zabezpieczeń i podejmowanie odpowiednich środków ostrożności, na przykład przed otwarciem zaworu.

W tym czasie modernizowano część zakładu i firma Woodlands Dairy postanowiła natychmiast wprowadzić oznaczenia podłóg. Zapewniają one wizualne oznakowanie podłóg, co zwiększa wydajność i bezpieczeństwo w miejscu pracy. Firma Brady zaoferowała również niezawodną taśmę do znakowania podłóg ToughStripe. Jest odporna na intensywny ruch pieszy i lekki ruch pojazdów, nie wymaga czasu do wyschnięcia i w przeciwieństwie do farb nie wydziela żadnych substancji chemicznych ani oparów, które mogłyby zagrozić bezpieczeństwu produkcji żywności.

Woodlands Dairy wykorzystuje również kompaktowe, ręczne drukarki etykiet BMP21-PLUS firmy Brady do bieżącej identyfikacji bezpieczeństwa i wydajności w zakładzie. Drukarki BMP21-PLUS idealnie sprawdzają się w identyfikacji kabli i komponentów, w tym przełączników i bezpieczników w rozdzielnicach elektrycznych. Czytelna, niezawodna etykieta szybko pokazuje, który obwód jest kontrolowany przez dany bezpiecznik i eliminuje ryzyko błędu. Firma Brady we współpracy z Woodlands Dairy wybrała etykiety winylowe B-595. B-595 to doskonała, uniwersalna etykieta identyfikacyjna charakteryzująca się dobrą przyczepnością do stali, metalu powlekanego proszkowo, powierzchni teksturowanych, polipropylenu i szkła. Odsłonięte kable są oznaczone etykietami ze stali nierdzewnej i opaskami kablowymi gwarantującymi bardzo długą żywotność i dodatkowe bezpieczeństwo żywności. Etykiety ze stali nierdzewnej, które mogłyby dostać się do żywności, można z łatwością wykryć za pomocą detektorów metalu.

Efekty: Zoptymalizowane bezpieczeństwo żywności, bezpieczeństwo pracy i wydajność

Firma Woodlands Dairy zoptymalizowała bezpieczeństwo żywności, bezpieczeństwo pracy i wydajność poprzez udostępnianie istotnych informacji w ważnych miejscach za pomocą jasnych i niezawodnych znaków, etykiet i znaczników rur.„To naprawdę dobry produkt”, stwierdził Theo Oosthuizen, starszy technik w Woodlands Dairy. „W przeszłości używaliśmy innych znaczników rur, ale z czasem blakły. Zdecydowanie poleciłbym ponowne użycie produktów Brady w przyszłości”.

www.brady.pl 

Brady Corporation jest producentem i dostawcą kompleksowych rozwiązań do identyfikacji i ochrony ludzi, produktów oraz miejsc pracy. Produkty marki Brady pomagają klientom zwiększyć bezpieczeństwo, produktywność i wydajność. Rozwiązania firmy Brady pomagają klientom zwiększać bezpieczeństwo, ochronę, produktywność i wydajność. Należą do nich wysokiej klasy etykiety identyfikacyjne, produkty do identyfikacji na potrzeby BHP i identyfikacji obiektów, drukarki, oprogramowanie, systemy Lockout/Tagout oraz produkty do kontroli rozlewów.

O firme Woodlands Dairy: Firma jest jednym z największych producentów mleka UHT w Republice Południowej Afryki, sprzedawanego pod marką FIRST CHOICE®. Firma produkuje również różne sery, masło, śmietanę, amasi (zsiadłe mleko), budyń, mleko smakowe, desery mleczne, polewy deserowe i lody.

 

POBIERZ PRZEWODNIK: Wyższy poziom BHP i ochrona bezpieczeństwa żywności

Wybierz obszar: Procesy i Technologie

Autor: BRADY Polska

Przeczytaj także

Artykuł opublikowany dzięki firmie:

Zapisz się do newslettera

Najważniejsze informacje dla branży spożywczej!

Zapisz się na newsletter FoodFakty i bądź na bieżąco:

Zapisz się
Facebook Twitter LinkedIn