Rejestracja - czytelnik

Przypomnij hasło

Menu

Menu

Facebook Twitter LinkedIn

Opakowanie, które w 100% nadaje się do recyklingu

Kategoria: Biznes i Wydarzenia

Z początkiem lipca firma Nestlé ogłosiła wprowadzenie na rynek batonów YES! w nowej, nadającej się do recyklingu papierowej owijce. Po raz pierwszy batony zostały zapakowane w papier za pomocą innowacyjnej technologii szybkiego owijania (ang. High-speed flow wrap).

Jakość i świeżość 

Pozwala to na szerokie zastosowanie opakowań papierowych nadających się do recyklingu w przemyśle cukierniczym. Do tej pory szybkie wytwarzanie trwałych przekąsek odbywało się tylko przy użyciu folii i laminatów z tworzyw sztucznych. Teraz papier może być wykorzystywany na szeroką skalę, gwarantując jakość i świeżość produktu przez cały okres ważności.

Kolejny krok w stronę recyklingu

Papierowa owijka jest kolejnym krokiem w dążeniu Nestlé do recyklingu lub ponownego wykorzystania wszystkich opakowań do 2025 r. Nowe opakowanie jest powszechnie przetwarzane w krajach, w których będzie dostępne. Surowiec pochodzi ze źródeł zrównoważonych, certyfikowanych przez Forest Stewardship Council (FSC) i Program zatwierdzania certyfikatów leśnych.

Naturalna przekąska

Patrice Bula, dyrektor ds. Strategicznych jednostek biznesowych, marketingu i sprzedaży w Nestlé, powiedział: „Konsumenci szukają bardziej naturalnych i zrównoważonych opcji, kiedy wybierają przekąski, zarówno pod względem składników, jak i opakowań. Nasze batony YES! są produkowane ze zdrowych składników które wspierają o różnorodność natrualną. Obecnie wprowadzamy je ponownie zapakowane w nowe, papierowe opakowanier, dzięki czemu są łatwe do recyklingu i nie generują dodatkowych odpadów plastikowych.

Batony YES! są „smaczne z natury”, zawierają składniki takie jak:owoce, warzywa i orzechy. Obejmują między innymi takie smaki jak: ciemna czekolada z solą i migdałami, z bananem i orzechami pecan, a także z chia i malinami.

Każdy TAK! baton orzechowy jest wegetariański, bogaty w błonnik i źródło białka. Batony owocowe i warzywne są wegańskie, bezglutenowe, bez laktozy, bogate w błonnik, nie zawierają dodatku cukru i przyczyniają się do jednego z pięciu posiłków dziennie.

Szeroka dystrybucja

Dzięki nowej papierowej owijce i szerokiej gamie smaków, sprzedaż batonów YES! jest obecnie uruchamiana w coraz większej liczbie krajów. Przekąska będzie teraz dostępna w Austrii, Belgii, Czechach, Francji, Niemczech, Irlandii, Luksemburgu, na Malcie, w Holandii, Portugalii, Słowacji, Hiszpanii i Wielkiej Brytanii. Wkrótce nastąpi więcej krajów w Europie i poza nią.

Źródło: materiały prasowe Nestlé

Autor: Nestlé

Zapisz się do newslettera

Najważniejsze informacje dla branży spożywczej!

Zapisz się na newsletter FoodFakty i bądź na bieżąco:

Zapisz się
Facebook Twitter LinkedIn