Rejestracja - czytelnik

Przypomnij hasło

Menu

Menu

Facebook Twitter LinkedIn

Webinarium: Nutri-Score – zasady stosowania systemu w praktyce

Data: 08.12.2021 Miejsce: Warszawa
Czas trwania: 1 h

Cel szkolenia

Podstawową dokonywania świadomych wyborów żywieniowych przez europejskich konsumentów miał być wprowadzony rozporządzeniem nr 1169/2011 horyzontalny obowiązek deklaracji wartości odżywczej w etykietowaniu żywności. Rozwiązanie to okazało się jednak niewystarczające. Komisja Europejska od dłuższego czasu poświęca dużą uwagę potrzebie zapewnienia zdrowej, zbilansowanej i zrównoważonej diety dla wszystkich europejskich konsumentów w ramach walki z chorobami cywilizacyjnymi. Obecnie jednym z elementów unijnej „Strategii od pola do stołu” jest promowanie zrównoważonej konsumpcji żywności oraz ułatwienie przejścia na zdrową i zrównoważoną dietę. Jednocześnie producenci żywności coraz częściej dobrowolnie znakują swoje produkty przy wykorzystaniu różnych systemów deklaracji wartości odżywczej na przodzie opakowania, w tym Nutri-Score. Mając na uwadze potrzebę jednakowego informowania konsumentów w całej UE, Komisja Europejska zamierza wprowadzić zharmonizowane obowiązkowe etykietowanie dotyczące wartości odżywczej na przodzie opakowania, biorąc pod uwagę również rozwiązania systemu Nutri-Score. Producenci zastanawiają się, czy i kiedy system Nutri-Score stanie się obowiązkowy? Ostateczna decyzja KE może dla producentów oznaczać konieczność kolejnej zmiany etykiet.

Powstają liczne pytania:

 • Czy warto obecnie deklarować dobrowolnie wartość odżywczą na przodzie opakowania?
 • Czym jest system Nutri-Score i kto może go stosować?
 • Jakie produkty mogą być znakowane Nutri-Score?
 • W jaki sposób oblicza się wskaźnik literowy Nutri-Score produktu?
 • Czy i kiedy system Nutri-Score stanie się obowiązkowy?

Na te i podobne pytania daje odpowiedzi nasz webinar.

Szkolenie skierowane do

Przedsiębiorstwa z branży spożywczej i wszystkie osoby zajmujące się etykietowaniem środków spożywczych.

Program

Podczas webinaru omówione zostaną następujące zagadnienia:

 • Wartość odżywcza żywności w kontekście Europejskiego Zielonego Ładu, Strategii od pola do stołu oraz Unijnego kodeksu postępowania w zakresie odpowiedzialnych praktyk dotyczących żywności
 • Podstawy prawne i idea stosowania dobrowolnych systemów znakowania żywności wartością odżywczą, przykłady takich systemów
 • Nutri-Score jako dobrowolny system FoPNL vs. obowiązkowa deklaracja na etykietach
 • Produkty objęte i wyłączone ze znakowania Nutri-Score
 • Ogólne zasady stosowania systemu Nutri-Score, przypadki szczególne
 • 5-punktowa skala wartości żywieniowej produktów
 • Stosowanie algorytmu Nutri-Score, praktyczne przykłady wyliczania
 • Pomocne narzędzia przy stosowaniu Nutri-Score
 • Wybrane kwestie problematyczne

Warunki uczestnictwa

Zapytaj organizatora o szczegóły

 • Wyrażam zgodę na przekazywanie informacji handlowych oraz marketing bezpośredni za pomocą środków komunikacji elektronicznej oraz telekomunikacyjnych urządzeń końcowych przez podmioty Prokonsument Sp. z o.o. oraz Firmę właściciela powierzonych  materiałów na podstwaie umowy z portalem FoodFakty,  zgodnie z postanowieniami ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. nr 144, poz. 204, z późń. zm.) oraz ustawy z dnia 16 lipca 2004 r. Prawo telekomunikacyjne (Dz.U. 2004 nr 171 poz. 1800, z późń. zm.) w celu udostępnienia pobranych z portalu materiałów.

  Ma Pani/Pan prawo w dowolnym momencie odwołać (wycofać) wyrażone zgody. Odwołanie (wycofanie) zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed tym faktem. Każda komunikacja jaką do Ciebie skierujemy będzie zawierała opcję wycofania.

  Informacja

  Administratorem podanych danych osobowych jest Prokonsument Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie na ul. Serwituty 25 . Dane osobowe przechowywane są przez okres 3 lat. Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do treści oraz poprawiania swoich danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z naszą Polityką prywatności, aby dowiedzieć się więcej o naszym podejściu do danych osobowych (zgodnie z wymogiem art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE).

  Ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do właściwego organu nadzorczego w zakresie ochrony danych osobowych gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy ogólnego Rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. Podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest warunkiem zrealizowania świadczenia.

  Więcej informacji zawarte w: Warunki Ogólne i Regulamin oraz Polityka Prywatności

Zapisz się do newslettera

Najważniejsze informacje dla branży spożywczej!

Zapisz się na newsletter FoodFakty i bądź na bieżąco:

Zapisz się
Facebook Twitter LinkedIn